• Tulumba Phone Card
  •   
  • Flowers to Turkey
  • Tulumba Free Shipping
  • Go To Shopping Cart
Welcome, Guest ( Login )

Featured Turkish Movies - April 2016

Featured Turkish Movies
Görümce, Kıvanç Baruönü

Görümce

Kıvanç Baruönü

Yeliz, fazlaca düşkün olduğu erkek kardeşi Ahmet’le mutlu mesut yaşamaktadır. Fakat Ahmet bir kıza aşık olup evlenme teklif edince dünyası başına yıkılır. Aman canım ne olacaktır, şimdiye kadarki kız arkadaşlarını ayırdığı gibi bunları da ayırabilir. Yeliz arkadaş grubuyla kafa kafaya verip ayırma planlarına başlar. Bir tarafta Yeliz, bir tarafta Deniz ve her şeyden habersiz Deniz’i ablasının tuzaklarından korumaya çalışan Ahmet’i türlü komik maceralar beklemektedir…
Hükümet Kadın 2, Sermiyan Midyat

Hükümet Kadın 2

Sermiyan Midyat

Hükümet Kadın 2'de ilk filmde yaşananların 7 yıl öncesine gidiyor; Xate ve kocası Aziz Veysel'in Faruk ile olan azılı mücadelesine tanık oluyoruz. Xate'in Güneydoğu'nun ilk kadın belediye başkanı olmasına henüz yedi yıl vardır ve şimdilik belediye başkanı Aziz Veysel'in eşi olarak yaşamaktadır. Faruk'un bitmek bilmeyen koltuk sevdasının kökeni de bu günlere dayanmaktadır.
Ali ve Nino, Asif Kapadia

Ali ve Nino

Asif Kapadia

Dünya Parçalanırken Onlar Aşık Oldu. Oscar’lı yönetmen Asif Kapadia ve Oscar’lı senarist Christopher Hampton, dünyada 37 dile çevrilen, Azerbaycan Edebiyatı’nın başyapıtlarından birini zengin bir görsellikle sinemaya aktarıyor. Birinci Dünya Savaşı’ndan Ekim Devrimi’ne savrulan bir ülkede yaşayan Müslüman Ali ile Gürcü Hıristiyan güzel Nino’nun dünyayı sarsan hikâyesi.
Gizlenen Atatürk (DVD + Defter), Serkan Koç

Gizlenen Atatürk (DVD + Defter)

Serkan Koç

Gizlenen Atatürk - Kurtuluş Savaşının İdeolojisi. Kuvayi Milliye'ye önderlik eden Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, içinde yaşadıkları dünya sistemi hakkında ne düşünüyorlardı? Anadolu'daki hareketi, o sistem içinde nereye koyuyorlardı? Kurtuluş Savaşı'nda kazandığımız büyük zaferin fikri temelleri nelerdi?
Behzat Ç - Ankara Yanıyor, Serdar Akar

Behzat Ç - Ankara Yanıyor

Serdar Akar

Ankara Sokaklarında Nefes Kesen Bir Macera! Behzat’ın yokluğunda Cinayet Büro’nun başına Himmet adında bir başkomiser atanmıştır. O sırada Cinayet Büro ekibi Hakkı adında bir bakkal ve Alman Konsolosluğu’nda görevli Hans adında bir Alman’ın cinayeti üzerinde çalışmaktadır.
Evim Sensin, Özcan Deniz

Evim Sensin

Özcan Deniz

Hala Aşka İnananlara…Leyla, başından geçen bir ayrılığın sonunda baba evine döner. Leyla ile yolu kesişince'ye kadar yalnızca kendisi için yaşamış olan İskender, yetimhanede büyümüş ve hayatı boyunca hiç evi olmamış bir adamdır. Biri aşktan, biri yalnızlıktan nasibini almış, dünyaları taban tabana zıt çiftimiz her şeye rağmen aradıklarını birbirinde bulur.
Elveda Berlin - Goodbye Berlin, Fatih Akın

Elveda Berlin - Goodbye Berlin

Fatih Akın

Fatih Akın’ın son filmi "Elveda Berlin”, Wolfgang Herrndorf’un 30 dile çevrilmiş çok satan romanından uyarlandı. Çağdaş bir Huckleberry Finn hikayesi olarak nitelenen bu yol filmi, zengin ve kopuk bir ailede büyüyen 14 yaşındaki Maik ile sınıfa yeni gelen göçmen Tschick’in sıra dışı dostluğunu anlatıyor.
Berlin Kaplanı, Hakan Algül

Berlin Kaplanı

Hakan Algül

Ata Demirer’den Kahkaha Dolu Bir Komedi! Ayhan Kaplan Berlin’de yaşayan, geçimini boksörlük ve bodyguardlık yaparak sağlayan bir Türk vatandaşıdır. Ayhan (Ata Demirer) ve antrenörü Cemal (Tarık Ünlüoğlu) için işler pek yolunda gitmemektedir. İkisi de artık hayattan mucize beklemektedir. Hikayemiz olası bir mucize ihtimalini anlatmaktadır.
1915 - Ermeni Belgeleriyle (DVD + Kitap), Serkan Koç

1915 - Ermeni Belgeleriyle (DVD + Kitap)

Serkan Koç

1915 Belgesel DVD - General Harbord Raporu Kitap Hediyeli. Bu belgeseli izlerken, 90 dakika boyunca önyargılarınızı bir kenara bırakın. İnternette gördüğünüz fotoğraflar ve düşmanlığı körükleyen yorumlar bir kenarda beklesin; belgeler konuşsun. Toprağın altında ne var? Bilim insanları, bunun yanıtını bulmak için toprağı kazar ve altındaki bulgulara bakar. Biz de öyle yaptık!
Bifo & Cmylmz, Cem Yılmaz

Bifo & Cmylmz

Cem Yılmaz

Cem Yılmaz Orkestra Şefi Performansı Sırasında Yaptığı Esprilerle Salondakileri Kahkahaya Boğuyor. 10 Mart 2011 tarihinde Borusan Kültür ve Sanat Vakfı’nın katkıları ile BİFO'yu (Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası) konuk şef olarak ikinci kez yöneten ve izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatan Cem Yılmaz ile BİFO’nun eğlenceli klasik müzik konseri şimdi DVD'de.
Van Gogh Sarısı (DVD + Defter), Serkan Koç

Van Gogh Sarısı (DVD + Defter)

Serkan Koç

Türkiye’den 11 seçkin sanatçı ile sanat tarihçi, sanat yazarı, eleştirmen ve küratörden oluşan 25 kişilik grup, 9-16 Haziran 2008 tarihleri arasında Hollanda asıllı ressam Vincent Van Gogh'un Fransa’da resim çalıştığı yerlere giderek tutku dolu, entelektüel bir çalışma yaptılar. Gittiği, yaşadığı, resmettiği yerlere baktılar, gördüler, düşündüler, tartıştılar ve kendi tuvallerini boyadılar.
Ekşi Elmalar, Yılmaz Erdoğan

Ekşi Elmalar

Yılmaz Erdoğan

Yılmaz Erdoğan'ın çok sevilen Vizontele filmi ayarında bir film olan Ekşi Elmalar; renkler, kostümler, ışık ve mekanlar, izleyiciye görsel ziyafet çektiriyor. Ekşi Elmalar, müthiş oyunculuk performansları ve diyaloglarıyla sizi hem güldürmeyi hem ağlatmayı bekliyor.
Kor, Zeki Demirkubuz

Kor

Zeki Demirkubuz

Cemal, aylar sonra döndüğünde, Emine'nin bir konfeksiyon atölyesinde çalıştığını ve çocuğunun sağlık durumunun iyi olduğunu görür. Kazara gördüğü bir hastane faturası, oğlu için gereken tedavinin Ziya tarafından karşılandığını ve Emine'nin bunu gizlediğini ortaya çıkarır. Emine'yi aşırı derecede kıskanan Cemal, zaten başından geçen olaylar için suçladığı Ziya'yla yüzyüze gelecek midir? Yoksa her şeyi görmezden mi gelecektir?
Çok Uzak Fazla Yakın, Türkan Derya

Çok Uzak Fazla Yakın

Türkan Derya

Aslı ve Cem’ in tutkuyla dolu aşk hikayesi. Çok Uzak Fazla Yakın iki gencin üniversite çağlarından, yetişkinlik zamanlarına kadar süren bir nevi ilişki haritasını anlatıyor. İkisinin de idealleri, hayalleri var. Bir de birbirine duydukları ve asla vazgeçemediği aşkları. Hayatın önlerine çıkardığı bütün zorluklara karşı beraber mücadele veren bir çiftin hikayesi. Bu aşk onları bir arada tutabilecek mi, yoksa uzaklara mı savuracak?
Ana Yurdu - Başka Sinema Seçkisi 77, Senem Tüzen

Ana Yurdu - Başka Sinema Seçkisi 77

Senem Tüzen

Hürriyet gazetesinin "2016’nın En İyi Yerli Filmi” dediği filmde Nesrin, romanını bitirmek ve yazar olma hayallerini gerçekleştirmek için, kısa süre önce ölen anneannesinin İç Anadolu'daki boş köy evine taşınır. Ama annesi Halise’nin beklenmedik ziyareti ve tüm ısrarlarına rağmen dönmeyi reddetmesiyle birlikte Nesrin'in yazma denemeleri ve köy hayatına dair kurduğu hayaller suya düşer. Bu iki kadın, birbirlerinin iç dünyalarındaki en kuytu köşelerle yüzleşmek zorunda kalacaktır.
Anadolu`nun Kayıp Şarkıları - Nezih Ünen, Nezih Ünen

Anadolu`nun Kayıp Şarkıları - Nezih Ünen

Nezih Ünen

Antik kültürleri, imparatorlukları, mitolojileri ve yaşanmış görkemiyle dünyada eşi benzeri olmayan Anadolu'nun 10 bin yılı aşan bir geçmişten kalma egzotik mekanları ve insanları arasında yaşanan bir müzikal yolculuk!.. Bu güne kadar Anadolu müzikleri hakkında yapılmış ilk uzun metraj film olmanın yanısıra, kültürlerini de en kapsamlı biçimde yansıtan Anadolu'nun Kayıp şarkıları gerçek hayatın içinde çekilmiş müzikal yapısıyla türünün ilk örneği bir sinema filmi.
Last Ottoman Knock Out Ali - Son Osmanlı Yandım Ali, Mustafa Şevki Doğan

Last Ottoman Knock Out Ali - Son Osmanlı Yandım Ali

Mustafa Şevki Doğan

Tarih 13 Kasım 1918... Düşman donanması Boğaziçi' ne demirlemiş... Manzara Vahim... İstanbul İşgal Altında! Aynı gün Haydarpaşa Garı'nda, trenden genç bir paşa iner. Suriye cephesinden dönüyordur. Boğazı geçerken vahim manzarayı yani düşman gemilerini görür. Herkes çaresizlik içindedir. İstanbul'un üzerinde kara bulutlar geziyordur ama o, "Geldikleri gibi giderler" der! Çünkü O, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Paşa'dan başkası değildir.
Oflu Hoca’nın Şifresi 2 , Adem Kılıç

Oflu Hoca’nın Şifresi 2

Adem Kılıç

Ahmet başkanlığı kaptırdığı için hala Oflu’ya öfkelidir. Oflu Hoca yüzünden hem para hem itibar kaybetmiştir. Tekrar başkan olmanın yollarını ararken zengin bir müteahhit olan İlyas, oğlu Şaban’a Nur’u ister. Ahmet kendini kurtarmak için hemen kabul eder. Durumu öğrenen Kadir ve Oflu, Nur’u kaçırmaya karar verirler. Ama Nur’u kaçırayım derken yanlışlıkla Ahmet’in halasını kaçırırlar. Hala, Ali Osman’a evvelden beri aşıktır. Onunla evlenmek ister. Ama Ali Osman buna yanaşmaz.
Kız Kaçıran, Korhan Uğur

Kız Kaçıran

Korhan Uğur

Çılgın âşık Ahmet, düğünden gelin kaçırır ama ortada ufak bir hata, hatta sürpriz vardır; eski aşkı Gül'ü, yani gelini damatla beraber kaçırmıştır! Gelin arabasında kaçırılan Gül'ü pek çok sürpriz beklerken, Ahmet'in de aslında hiç de iyi bir planı olmadığı ortaya çıkar. Gül'ü köydeki dedesine götürmek ister ve işin bu noktasında abisi devreye girer. Dedesinin köyüne ulaşana kadar yolda başlarına birbirinden komik maceralar gelecektir...
Nadide Hayat, Çağan Irmak

Nadide Hayat

Çağan Irmak

Nadide, yalnız ve orta yaşlılar için öngörülen dikiş kursundan, koroya; gezilerden kabul günlerine hiçbir aktivitede aradığı mutluluğu bulamaz! Ta ki, bir gün gazetede bir haber görene dek! Nadide bu haberin ardından kendini önce okul sıralarında, sonra da mavi sulara atladığı bir macerada bulur! Bir grup genç ve gizemli bir kaptan ile "yeni bir başlangıca" yelken açar!

Categories

Best Sellers

Customer Service

Featured Sale Product

Village Style Tomato Paste
Tomato Paste (Village Style)
Was $6.99 - Now $4.99

Promotions

Advertise with Us

0 Item(s)
$0.00