Phone CardPhone CardGift CheckGift CheckFlowers to TurkeyFlowers to TurkeyDiscount StoreDiscountsFree Shipping Free ShippingFacebook FanFacebook
Dear shopper,
  
  Your shopping cart is empty.
Home & Decoration / Çini, Porcelain / Plates / 7" (18cm) Diameter

Ceramic - Çini Plate

$32
Product Code: HO249539GA145
Producer / Artist: Kütahya Çini Sanatçıları
Material: Ceramic 'Çini'
Dimensions: D 7" (18cm)
In stock; usually ships out in 1 business day.
Please enter quantity:

A gorgeous hand painted 7 inches (18cm) ceramic plate. Every plate has a hole at the back designed for hanging the plate on the wall for display. It can also be displayed on the table and will add an exquisite taste to your living or dining area. Not suitable to serve hot or juicy food. Do not put it in the dishwasher.

These are hand-made products. Slight variations in color or design will occur.

El yapımı olduğu için desen ve renk farklılıkları olabilir. Ateşle doğrudan temas etmemeli, sıcak gıdalar için kullanılmamalıdır. Elde yıkama önerilir.

Dekorasyonunuz içerisinde yeralmasıdan keyif alacağınız bu eser, yüzyıllardır olgunlaşmış geleneksel motiflerlerle modern tasarımları buluşturan Kütahya Çini Sanatçıları tarafından gerçekleştirilmiştir.

Çini yolculuğu, kil, kaolin, kuars vb. hammaddelerin değirmende suyla homojen bir şekilde öğütülmesiyle başlar ve Filter Press, Vakum Press, Kündeleme İşlemi, Şablon Tornayla Şekillendirme, Çark Tornayla Şekillendirme, Astarlama, Bisküvi Pişirim, Dekorlama (Tahir ve Boya), Tahrirleme, Boyama, Sırlama, Mamul Pişirimi gibi aşamalarla tamamlanır. Çinilerde genellikle bitki, hayvan, bina, kalyon motifleri ve doğaüstü simgeler kullanılmıştır.

Çini sanatı, çanak-çömleklerin yapıldığı ve toprağın işlenmeye başladığı çağlara kadar uzanır. Bu sanat, tarih boyunca her uygarlığın mevcut teknik bilgi, deneyim ve becerileri ile gelişme göstermiştir. Anadolu’da bilinen en eski yerleşim birimlerinden biri olan Kütahya‘da çanak-çömlek işçiliği, Friglerden, Romalılara, Bizans’dan Selçuklulara ve Osmanlı’dan günümüz Türkiyesi ’ne kadar süregelmiştir. İznik'te ise 15. Yüzyıl'ın ortalarında başlayan ve 16. Yüzyıl'ın ortalarında en parlak dönemini yaşayan çinicilik, 18. Yüzyıl başlarından itibaren ve Osmanlı İmparatorluğu'nun gerilemesiyle birlikte yerini daha çok halka yönelik çanak-çömlek üretimi yapılan Kütahya çiniciliğine bırakmıştır. Kütahya ve İznik çinilerindeki en önemli ayrım; İznik çiniciliğinde altyapıda yüksek kuvars ve kalın sır kullanırken, Kütahya çiniciliğinde daha düşük kuvars ve daha ince sır kullanılmıştır. Günümüzde İznik’te ve Kütahya’da çinicilik yeniden canlanmış ve çok güzel eserler ortaya çıkmıştır. İznik’te hem klasik Osmanlı çini altyapısı (yüksek kuvars) hem de Kütahya altyapısı (düşük kuvars) kullanılarak çini üretilmekte olup aynı şekilde Kütahya’da da hem klasik altyapılı, hem de Kütahya altyapılı çiniler üretilmektedir.

Kaynak: Salim Sabancılar
 

 
Customers who bought this product also bought these:

Ceramic - Çini Plate
by Kütahya Çini Sanatçıları
$24.99

Ceramic - Çini Plate
by Kütahya Çini Sanatçıları
$32.00

Ceramic - Çini Plate
by Kütahya Çini Sanatçıları
$32.00
. Explore Similar Products

Last 10 products you visited
Ceramic - Çini Plate
7" (18cm) Diameter
 
Related Sections
 7" (18cm) Diameter
Turkish Wine & Raki
Turkish Raki   Turkish Wine
Must be ordered separate from the rest of your order.
Today's Top Picks
Customer Testimonials
Customer TestimonialI love my new evil eye necklace. It's so awesome! THANKS!
Karrie Ingersoll; Virginia, USA - Thursday, July 15, 2004
Your Account | Contact Us | About Us | Gift Registry
Sales Associates | Wholesale/Trade Accounts | Discount Store | Tulumba Community | Tulumba Phone Card
Terms & Conditions | Privacy Policy | Help | Site Map

Copyright © 2003-2015 Tulumba Marketing LLC. All rights reserved (Her hakkı saklıdır)
Last Update : 1/26/2015 5:22:21 AM
0.0625"