New arrivalsNew ArrivalsPhone CardPhone CardGift CheckGift CheckFlowers to TurkeyFlowers to TurkeyDiscount StoreDiscountsFree Shipping Free ShippingFacebook FanFacebook
Dear shopper,
  
  Your shopping cart is empty.
Kids' Store / Ages 9+ / Music, Audio, CDs / Development, Education / General Interest Topics

Öğreten Şarkılar

This product is currently unavailable. Please register to receive an email when it becomes available. If you are already a registered customer, please click to sign-in.

Sample Tracks
Track 01 [~0.47 Mb]
Track 02 [~0.47 Mb]
Track 03 [~0.47 Mb]
Track 04 [~0.47 Mb]
Track 05 [~0.47 Mb]

CD Price: $15.99
Product Code: MU901325EI119
Artist: Gökhan Şen
Year: 2008
Publisher: Müzikent
You can listen to samples from this album by clicking the links below, each sample is in MP3 format.
This product is out of print.
Bölüm 1: Doğru Davranışların Şarkıları
 1. Elleri Yıkamalı (Temizliğin Şarkısı)
 2. Şabalak Şubalak (Uykunun Şarkısı)
 3. A Deyince (Beslenmenin Şarkısı)
 4. Okulumu Seviyorum (Ders Çalışmanın Şarkısı)
 5. Babasının Bitanesi (Ailemizin Şarkısı)
 6. Fırçala (Diş Sağlığı Şarkısı)
 7. Çoçuklar Çaresiz Kalması Şarkısı (Anne Babalara Özel)
 8. Engelsiz Dünya (Tüm Engelli Kardeşlerimiz İçin)
Bölüm 2: Okuma Yazma Şarkıları
 1. Bilmeceli Şarkı (1. Grup E,L,A,T Seslerinin Şarkısı)
 2. Nil ve Ali (2. Grup İ,N,O,R,M Seslerinin Şarkısı)
 3. Çok Komiksin (3. Grup U,K,I,Y,S,D Seslerinin Şarkısı)
 4. Çetin'in Futbol Takımı (4. Grup Ö,B,Ü,Ş,Z,Ç Seslerinin Şarkısı)
 5. Büyüyünce Ne Olsak (5. Grup G,C,P,H Seslerinin Şarkısı)
 6. 9/8'lik Şarkı (6. Grup Ğ,V,F,J Seslerinin Şarkısı)
1. Doğru davranışlar ve şiddetten uzak durma müzikle nasıl öğretiliyor?

Bu güne kadar gelişmiş ülkelerde çocukların tamamı, çocuk eğitim şarkıları ile İlköğretime hazırlanıyor ve doğru alışkanlıkları, bu amaçla özel olarak bestelenmiş şarkıları söyleyerek öğreniyor ve Türkiye’de ise bu amaçla yapılmış hiçbir eser bulunmuyordu... Onlarca ülkede çocuk eğitim şarkıları üzerine araştırmalar yapıp, arşiv oluşturmamın ardından, Türkiye’de ilk defa uyguladığım bu proje ve prodüksiyon, çocuklara doğru davranışları müzikle öğretecektir.

Hazırladığım doğru davranışları öğreten şarkıların, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişmelerini artıracağına, gerekli becerileri kazanmalarını, toplum içerisinde paylaşmayı ve doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve geleceğe hazır bir şekilde başlamalarını sağlayacağına eminim. Çünkü gerek internet üzerinden gerekse birebir okullarda sayısız testini öğretmenlerle birlikte yaptık. Bu şarkılarla, müzikle ve sanatla çocuğun hayata hazırlanmasının önemini ve bu bilinci toplumun her kesimine yaymayı hedefliyorum. Bu konuda albüm deki başlıca şarkılar: Ders çalışma ve okul sevgisi şarkısı, El yıkama şarkısı, Beslenmenin şarkısı, Uykunun şarkısı gibi sıralanabilir.

2. Okuma yazma şarkılarla nasıl öğretiliyor?

İkinci bölümde çocuklarımıza okuma yazma öğretecek 6 adet şarkı hazırladım. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’mızın 2005 - 2006 yılında uygulamaya başladığı sistemle öğrenciler artık okumayı cümleden değil harflerden başlayarak öğrenmeye başladı. Türkiye’de yeni başlayan seslerle okuma yazma sisteminin dünyada da benzer örneklerini araştırmam sonucu gördüm ki, bu metod için özel olarak her harfin tınısını öğreten sözlerle bezenmiş müzikler okuma yazmayı önemli düzeyde hızlandırıyor.

Buradaki püf nokta harflerin isimleri değil tınılarını ve çıkardığı sesleri tanıtmak. Yani ABC yi öğreten şarkılar bu sistem için uygun değil, üstelik yanıltıcı. Albümün ikinci bölümünde bulunan 6 adet şarkı da 29 ses, 6 şarkı grubunda öğretilmekte ve öğrencilerin duyduğu ve çıkardığı seslerin bilincine varması sağlanmaktadır. Bu 6 ses ve şarkı grubu, bakanlığımızın İlköğretim 1. sınıf okuma yazma müfredat sıralamasına da birebir uymaktadır. Bu CD’nin interaktifi içerisinde e-l-a-t- ses gurubu için bir de görsel klip hazırladım. Çünkü bu sistemin en önemli sesleri e-l-a-t-, yani 1. grup sesleridir. Bu yüzden görsel olarak da işlemek gereğini duydum.

3. Hem Interaktif CD, hem Müzik CD’si :

Bilgisayar’a taktığınız anda otomatik olarak interaktif bir pencere açılıyor. Burada okuma yazma öğretmek için 29 sesin (harfin) görüntülü ve sesli tınılarını ayrıca doğru davranışları öğreten şarkıların önemli kliplerini ve müziklerini çocuklar izleyerek öğreniyor.

 

 
Customers who bought this product also bought these:

ABC / Müzikli Alfabe
by Various
$15.99

Sayılar (CD Hediyeli)
by Kolektif
$5.99

Nasrettin Hoca Masal Boyama Kitabı (8 Kitap)
$12.99
. Explore Similar Products

Last 10 products you visited
Öğreten Şarkılar
General Interest Topics
 
Related Sections
 General Interest Topics
 General Interest Topics
Turkish Wine & Raki
Turkish Raki   Turkish Wine
Must be ordered separate from the rest of your order.
Today's Top Picks
Customer Testimonials
Customer TestimonialI just wanted to say THANK YOU for such wonderful customer service. I inquired about Ertug's "Hayatim" CD a little over a week ago with little hope I could actually own it. You responded in a timely fashion that you were putting it on your list and would email me once it was available. A friend of mine actually e-mailed me to tell me that it was listed on your site the night before I received your email. By the time your's came...I had already placed my order. :D Unknown to me was how quickly I would receive it. The website said 10 business days...and I was fine with that...since I was just happy to be able to actually own it. You cannot imagine how happy I was to have it a day and a half after I ordered it (the same thing happened with "Bounce"...I received it before you said you would have it in stock)!!! I have listened to both CD's (I also ordered a CD from Nev) prior to typing this..and they are fabulous.:)
I worked in retail for 6 years and I prided myself on my customer service...so I usually expect a lot. Your company has done VERY WELL in my eyes. I have already recommended your site to my friend (she also ordered "Hayatim" to be sent to Canada)and will be mentioning it to a Turkish relative living here...if he doesn't already know about you...and I am looking forward to my next order...once I figure out what that will be ;)
Thanks again!
Alison Haney; Pennsylvania, USA - Thursday, December 08, 2005
Your Account | Contact Us | About Us | Gift Registry
Sales Associates | Wholesale/Trade Accounts | Discount Store | Tulumba Community | Tulumba Phone Card
Terms & Conditions | Privacy Policy | Help | Site Map

Copyright © 2003-2015 Tulumba Marketing LLC. All rights reserved (Her hakkı saklıdır)
Last Update : 1/31/2015 9:37:39 AM
0.0781"