Dear shopper,
  
  Your shopping cart is empty.
Sports & Games / Fenerbahçe

Efsanenin Yüzyılı

$34.99
$24.49
You save 30.00 % !
Product Code: zBK339542DF430
Author: Bedri Baykam
ISBN: 9758554201
Edited By: Yaşar Yongacı
Publisher: Piramit Yayıncılık (Ankara)
Published: İstanbul, Eylül 2008
Pages: 120
In stock; usually ships out in 1 business day.
Please enter quantity:

"Efsanenin Yüzyılı", Bedri Baykam'ın tutkulu bir taraftarı olduğu sarı lacivertli kulübün 100. yılı için hazırladığı dev sergi ve bu amaçla yayınlanan, elinizdeki kitabın adı.

Fenerbahçe'nin 100 yılının tam yarısını, bir fanatik olarak o tarihin içinden yaşayan Baykam'ın hazırladığı işler, aynı zamanda 6 yaşından beri uluslararası sergiler açan sanatçının 100. kişisel sergisi oluyor!

Kitabın görselleri, sanatçının bu tarihi en güzel şekilde, dönem farklarını yok ederek harmanlayan ve bir sanatsal devrime imza atan üç boyutlu yapıtlar ve sanatçının kendi bazı arşiv resimlerinden oluşuyor. Baykam'ın ürettiği 2 x 6 metrelik eser, 1907'de ilk takımda futbol da oynayan birinci Başkan Ziya Songülen ve ikinci Başkan Ayetullah Bey'in dışında, Zeki Rıza'dan Cihat'a, Büyük Fikret'ten Küçük Fikret'e, Lefter'den Can Bartu'ya, Cemil'den Van Hooijdonk'a kadar 26 ünlü ismi, bu dev yapıtta bir araya getirerek dönem farklılıklarını yok ediyor.

"Efsanenin Yüzyılı" aynı zamanda Fenerbahçeli bir ailenin içinde doğan ve oğluna da aynı sevgiyi anne karnından ve kundaktan aşılayan bir sanatçının öyküsü... Bu kitapta, futbol ateşinin kendi kişiliği ve sanatını şekillendirmesine izin veren, bu "mantık dışı sevgi"yi ciddiye alan, tüm hayat akış programını sarı lacivertlilerin maç trafiğine göre kurgulayan bir insanın, sarı lacivertli yüzyılı nasıl hatırladığını ve nasıl aktardığını göreceksiniz. Yalnız 8 maç oynayarak Fener tarihine kalan ünlü frikikçi Sasu'dan, en uzun ömürlü kariyerlere imza atan K. Fikret ya da Serkan Acar gibi isimlere varıncaya kadar, bu kitapta, ama kısa ama uzun, herkes hakkında en ilginç yorum ve anekdotları bulacaksınız.
 

 
Customers who bought this product also bought these:

Batı Düşüncesinde İslam
by Albert Hourani
$13.99
$9.79
You save 30.00%

A Bridge of Culture: Robert College - Boğaziçi University (Ciltli)
by John Freely
$40.99
. Explore Similar Products

Last 10 products you visited
Efsanenin Yüzyılı
Fenerbahçe
 
Related Sections
 Fenerbahçe
Today's Top Picks
Customer Testimonials
Customer TestimonialDear Tulumba, I want to thank you for a job well-done. The books I ordered not only arrived safely and in a timely fashion but also with a surprise--the turkish delight. Your gesture cannot but be welcome and appreciated. For sure, i will be telling this to many friends. Thank you again and keep up the good work.
Shedly Lengliz; California, USA - Friday, May 05, 2006
Your Account | Contact Us | About Us | Gift Registry
Sales Associates | Wholesale/Trade Accounts | Discount Store | Tulumba Community | Tulumba Phone Card
Terms & Conditions | Privacy Policy | Help | Site Map

Copyright © 2003-2014 Tulumba Marketing LLC. All rights reserved (Her hakkı saklıdır)
Last Update : 7/24/2014 4:01:59 PM
0.0938"